Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio 2020: wszystkie medalowe drużyny GB, które do tej pory wygrały

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie Tokyo 2020 w końcu rozpoczęły się, a drużyna GB już teraz sprawia, że ​​jesteśmy niezmiernie dumni. Pomimo pandemii, międzynarodowi sportowcy w końcu mieli szansę spotkać się i walczyć o chwałę, w nadziei na podniesienie statusu swojego kraju na arenie światowej.

W ceremonii otwarcia Paraolimpiady wzięło udział ponad dwa tuziny maszerujących spośród 227 sportowców wchodzących w skład Team Great Britain, na czele którego stoją flagowce Ellie Simmonds OBE (pływanie), która jest pierwszą kobietą, która nosi flagę Wielkiej Brytanii, oraz John Stubbs MBE (łucznictwo), który w wieku 56 lat jest najstarszym paraolimpijczykiem zespołu GB i pierwszym łucznikiem w najnowszej historii, który został flagowcem.

Od samego początku Team GB dobrze radzi sobie w zawodach. Na dzień 27 sierpnia zgromadziliśmy łącznie 27 medali. Ogólnie rzecz biorąc, plasuje nas to na drugim miejscu za Chinami i przed Rosyjskim Komitetem Paraolimpijskim i Australią. Nasz pierwszy medal wywalczyła nieposkromiona Dame Sarah Storey, która zabrała do domu złoto w biegu indywidualnym na 3000 m C5, co jest 15. złotym medalem paraolimpijskim dla kolarza.

Czytaj dalej, aby zobaczyć wszystkie medale zdobyte przez drużynę Wielkiej Brytanii na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020.

Złoty medal zespołu GB na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020: 9

Po tym, jak Storey zdobyła 25 sierpnia pierwsze złoto dla zespołu GB w biegu indywidualnym na 3000 m kobiet na C5, jej kolega z drużyny, Jaco van Gass, zajął pierwsze miejsce w biegu indywidualnym na 3000 m mężczyzn na C3, co stanowiło fenomenalny początek jego pierwszych Igrzysk Paraolimpijskich. Pływacy z drużyny GB również wyszli na szczyt na początku igrzysk, zdobywając dwa złote medale pierwszego dnia zawodów przez Tully Kearney i Maisie Summers-Newton. Oprócz zdobywania złotych medali, Team GB bije także rekordy świata w Tokio. Weźmy na przykład kolarkę Kadeenę Cox, która 27 sierpnia zdobyła złoto w jeździe na czas C4-5 na 500 m kobiet i ustanowiła nowy rekord świata, pokonując wyścig w imponującym czasie 34 812 sekund.

Dame Sarah Storey — jazda na rowerze, pościg indywidualny C5 na 3000 m
Jaco van Gass — jazda na rowerze, bieg indywidualny mężczyzn C3 na 3000 m na dochodzenie
Tully Kearney — pływanie, S5 100m stylem dowolnym
Maisie Summers-Newton — pływanie, SM6 200m indywidualna zjazdowa
Sir Lee Pearson — jeździectwo, mistrzowski stopień testowy II
Piers Gilliver — szermierka na wózkach, pojedynek na szpady mężczyzn, kategoria A
Kadeena Cox — kolarstwo, jazda na czas C4-5 kobiet na 500 m
Reece Dunn — pływanie, męskie S14 200 m stylem dowolnym
Hannah Russell — pływanie, S12 100 m stylem grzbietowym kobiet

Zdobycie srebrnych medali przez zespół GB na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020: 9

W pierwszych dwóch dniach Igrzysk Paraolimpijskich drużyna GB dominowała w kolarstwie i pływaniu, zdobywając odpowiednio cztery srebrne i trzy srebrne medale. Kolarz Finlay Graham finiszował zaledwie kilka sekund za swoim kolegą z drużyny, zdobywając srebro w biegu indywidualnym mężczyzn C3 na 3000 m na dochodzenie, podczas gdy kolarz Aileen McGlynn zdobyła swój medal w jeździe na czas B na 1000 m kobiet z rekordem życiowym 1:06,743.

Steve Bate i Adam Duggleby — jazda na rowerze, bieg indywidualny mężczyzn na B 4000m
Crystal Lane-Wright — pływanie, bieg indywidualny C5 na 3000 m kobiet
Reece Dunn — pływanie, 100 m stylem motylkowym mężczyzn
Tully Kearney — pływanie, 200 m stylem dowolnym kobiet
Aileen McGlynn OBE i Helen Scott — kolarstwo, jazda na czas B 1000 m kobiet
Jody Cundy — kolarstwo, jazda na czas C4 mężczyzn na 1000 m
Finlay Graham — kolarstwo, bieg indywidualny mężczyzn C3 na 3000 m na dochodzenie
Sophie Wells — jeździectwo, ocena z indywidualnego testu V
Bethany Firth — pływanie, S14 200 m stylem dowolnym kobiet

Brązowe medale zespołu GB na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020: 9

Drużyna GB zdobyła swój pierwszy brązowy medal 25 sierpnia dzięki uprzejmości szkockiej pływaczki Toni Shaw, która zajęła trzecie miejsce w kobiecej S9 400m stylem dowolnym. Oprócz tego, że stanął na podium, Shaw osiągnął również rekord życiowy w 4:39:32. „Jestem bardzo szczęśliwa. Miałam nadzieję na życiowy rekord i to właśnie zrobiłam, więc jestem naprawdę szczęśliwa” – powiedziała BBC Sports. „Byłem bardzo zdenerwowany, ale miałem wsparcie od trenera, przyjaciół i rodziny. To pomogło mi się uspokoić, więc byłem gotowy do pływania dziś wieczorem”. 26 sierpnia Georgia Wilson zdobyła pierwszy medal igrzysk paraolimpijskich dla Walii, zdobywając brązowy medal w teście indywidualnym (stopień II).

Toni Shaw — pływanie, S9 400 m stylem dowolnym kobiet
Dimitri Coutya — szermierka na wózku inwalidzkim, pojedynek na szpady mężczyzn, kategoria B
Drużyna GB — szermierka na wózkach, męska drużyna szpady

Ogólna liczba medali zespołu GB na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020: 27

Aby dowiedzieć się więcej o Drużynie GB, odwiedź paraolimpijskie.co.uk. Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio rozpoczęły się 24 sierpnia na kanale 4.

Źródło obrazu: Getty / Kiyoshi Ota